YILIN EN GÜZEL KAMPANYASI

Devamı

WEB TASARIM

Devamı

GRAFİK TASARIM

Devamı

YAZILIM HİZMETLERİ

Devamı

SEO HİZMETLERİ

Devamı

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil Uygulama Nedir?

23.04.2016

Teknolojinin hızla ilerlemesi her alanda olduğu gibi bilgisayar ve buna bağlı diğer alanlarda da kendini göstermektedir. Artık internet kullanımının masaüstü bilgisayarlardan daha çok mobil cihazlar dediğimiz; akıllı telefonlar ve tabletlerden yapıldığını göz önüne alırsak internet kullanma alışkanlıklarımızında değiştiğini fark edebiliriz.

Peki Mobil uygulama nedir?

Mobil uygulama arayüz tasarımı ve kodlaması akıllı cihazlar için yapılmış uygulamalardır. Mobil uygulama ile mobil web sitesi kullanıcıların çok sık karıştırdığı iki farklı terimdir. Mobil uyumlu web siteleri akıllı telefon ve tabletlerin ekran çözünürlüğüne göre tasarım şeklinin değiştiği web siteleridir ve responsive tasarım olarak geçmektedir.

Mobil uygulama neden gereklidir?

Mobil uygulama üretilen akıllı telefonların işletim sistemlerine göre özel olarak hazırlanan uygulamalardır. Şuan piyasada yaygın olarak kullanılan işletim sistemleri andorid ve ios işletim sistemleridir. Mobil uygulamalar bu işletim sistemleri için özel olarak hazırlanmış ve mobil web sitelerinden en büyük avantajı kullanıcı ile doğrudan iletişim kurulabilmesinide sağlanır. Tüm duyuru ve kampanyalarınızı uygulama üzerinden kullanıcı ya da müşterilerinize bir bildirim olarak iletebilir ve mesajlarınızın ne kadarının görüntülendiğini bunun yanı sıra kullanıcıların uygulama üzerinden size geri bildirimde bulunabilmesinide sağlayabilirsiniz.