YILIN EN GÜZEL KAMPANYASI

Devamı

WEB TASARIM

Devamı

GRAFİK TASARIM

Devamı

YAZILIM HİZMETLERİ

Devamı

SEO HİZMETLERİ

Devamı

SEO Nedir?

SEO Nedir?

07.05.2016

SEO web sitelerinin istenen kelimelerde arama motorlarında ilk sırada çıkmasını sağlama sanatıdır. Sanatıdır diyorum çünkü artık arama motorlarının kullanıcılarına en iyi sonucu getirmek için sürekli değişen algoritmaları ve onlarca parametreyi kullandığı bir sistemde web sitesinin istenen kelimede başarıyla üst sıralarda çıkması kuşkusuz bir sanattır.

SEO'yu kısaca açıklamak gerekirse klasik olarak Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization) anlamına gelmektedir.

Peki neyi amaçlar bu arama motoru optimizasyonu (SEO), kimler verir bu seo hizmetini ve neden web sitemize seo yaptırmalıyız?

Seo'yu yukarıda da açıkladığımız gibi web sayfanızın istediğiniz anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını amaçlar. Anahtar kelime nedir diyecek olursak? Anahtar kelime örneğin "Konya Web Tasarımı" kelimesidir. Bu anahtar kelimede web sitemizin arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesi için yaptığımız işlemin adı ise SEO'dur.

Kimler verir bu SEO hizmetini? Seo hizmetini başta web tasarım firmalarının vermesi gerektiğini düşünsekte bu doğrudan doğru bir yaklaşım değidir. Çünkü seo hizmeti için herhangi bir kod bilgisine doğrudan ihtiyacımız yoktur. Seo hizmetinde önemli olan web sitesinin içeriğini ve web sitesine oluşturulan dış linklerin bağlantısının doğru bir şekilde anahtar kelimeye uygun olarak yapılandırılmasıdır.

Web sitemize neden Seo yaptırmalıyız?

Makalemizi buraya kadar okuydusanız neden gerektiğini anlamış olmanız lazım. Ama doğrudan bu alana odaklandıysanız kısaca web sayfanızın arama motorlarında ilk sıralarda çıkarak ziyaretçilerinize erişebilmeniz ve web sitenizin trafiğini yükseltmeniz için web sayfanıza seo yaptırmanız gerekmektedir.